Słowotok

Nie wiem od czego zacząć, a na czym skończyć. Nie mogę wszystkiego tak po prostu tutaj wrzucić, bo będzie przesyt informacji i emocji. Spróbuję to jakoś poporcjować, jak M. swojego kurczaka - w porcjach czekających w zamrażalniku na obiad. Swoją drogą - porcjowanie emocji - ciekawy zabieg...:)

Powiem więc tylko o najważniejszych sprawach.

Po pierwsze, w tym tygodniu ruszył Bałtycki Festiwal Nauki, na którym oczywiście nie może zabraknąć i mojego nosa wetkniętego w tak zwany "iwent". Zapraszam więc wszystkich - z Pomorza, a jak ktoś ma rozmach to i z całej Polski na świetne przedsięwzięcie, na którym można pobawić się wyobraźnią i nauką.

Ja osobiście będę czekać w ten piątek 23 maja w godzinach 9-14 na Wydziale Biologii na ciekawskie dzieciaki i ciekawskich dorosłych, którzy będą chcieli dowiedzieć się o najdziwniejszych i najbardziej zdumiewających rekordach bitych przez ptaki:). Impreza nazywa się "Wielkie jajo strusia i kosa akordy - poznać będziesz musiał te ptasie rekordy!".
Więcej informacji tutaj:

http://www.festiwal.gda.pl/servlet/WWW.SUG_EventForm2ShowEdit?&TYPE=3&PM=44446&F_TYPE=12&WORD=wielkie%20jajo%20strusia&CONF_ID=764&dv=45387
Klik! 
Naturalnie, zapraszam wszystkich fascynatów również (a może przede wszystkim) na inne imprezy Bałtyckiego Festiwalu Nauki - jak zwykle wszędzie wstęp wolny, a więcej informacji pod powyższym linkiem.

Druga sprawa - wiem, że było sporo zainteresowanych zdjęciami z ostatnich warsztatów kreatywnego pisania "Jak usłyszeć pomysł, jak napisać obraz?". Są już zdjęcie, więc zachęcam do oglądania:)

https://plus.google.com/photos/110335197213502660564/albums/6015910958837892001
Kliknij i przejdź do albumu

Trzecia sprawa - może najważniejsza. Pojawiła się pierwsza recenzja "Bliżej Dalej", od której serce mi rośnie. Tak, wiem - wklejam tego linka wszędzie - już chyba tylko pozostaje mi go sobie wytatuować na czole, ale naprawdę bardzo się cieszę, bo - jak wiedzą wszyscy zainteresowani - premiera przeciągała sie nieco i już naprawdę nie mogłam się doczekać momentu, w którym "Bliżej Dalej" nareszcie ożyje. A ożywa przecież w oczach czytelników:)

http://przeglad-czytelniczy.blogspot.com/2014/05/recenzja-przed-premiera-marta-trzeciak.html
Tę piękną grafikę wykonała Magdalena Rodasik. Mam nadzieję, że nie urwie mi głowy za to, że ją sobie beztrosko publikuję:)

Komentarze

Popularne posty