Kim jest Trzeciak?


Fot. Michał Karmelita

Zajmuję się dziennikarstwem naukowym i szeroko rozumianą publicystyką. Z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii, więc moje zainteresowania zawodowe dotyczą przede wszystkim fizjologii, zoologii, medycyny i biologii. W tych też dziedzinach pracuję jako konsultant merytoryczny i redaktor naukowy.

Prowadziłam badania dotyczące fizjologii środowiskowej i klinicznej; obecnie moja praca kręci się wokół słowa pisanego: publikuję artykuły popularnonaukowe i książki; zależy mi na popularyzowaniu nauki (piszę m.in. dla Crazy Nauka) oraz wartościowej literatury (recenzuję dla Mądrych Książek).

Wydałam między innymi "Laboratorium w szufladzie. Zoologia" (PWN) oraz "Czy słonie dają klapsy?" (Feeria Science). Więcej informacji na temat moich publikacji znajdziesz tutaj.


Prowadzę warsztaty kreatywnego pisania, między innymi w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, w Instytucie Kultury Miejskiej, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Jeśli chcesz ustalić termin warsztatów, spotkania autorskiego lub zaproponować temat artykułu, skontaktuj się ze mną mailowo: mail.trzeciak@gmail.com.

Przykładowe nagrania:


"Pytanie na śniadanie"

"Pytanie na śniadanie"


Audycja w radiu TOK FM

Przykładowe warsztaty:Przykładowe spotkania autorskie:


Tyle, jeśli chodzi o formalne informacje na mój temat. Ale tego bloga nie prowadzę wcale w celach zawodowych. Jeśli chcesz poznać moją mniej oficjalną stronę, zapraszam tutaj. Jeśli ciekawi Cię, po co w zasadzie prowadzę tego bloga, zerknij tutaj.

Chcesz być na bieżąco z moimi projektami i wiedzieć co u mnie słychać? Polub moją stronę na Facebooku: Marta Alicja Trzeciak.

Komentarze

Popularne posty