Pisanie i cebula

Tymczasem trwają prace nad moją najnowszą książką - opowiadającą historię chłopca urodzonego na tyłach księgarni (pomiędzy działami "Baśnie" i "Legendy")...

Historia ta jest o tyle odmienna od moich poprzednich książek, że nie opisuje pojedynczej przygody, czy też wyrywków z życia bohaterów, ale w gruncie rzeczy ujmuje przekrój przez cały ich życiorys. Tym samym, będzie ona znacznie grubsza od dotychczasowych powieści. Sztuki nie mierzy się ani na centymetry, ani na ilość stron, ale mogę powiedzieć, że już teraz powieść liczy ponad 200 stron, a zapowiada się mniej więcej drugie tyle.

Praca nad książką jest czynnością wspaniałą, choć wyczerpującą - zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Zapomina się wtedy o całym świecie i marzy o istnieniu jakiejś wielofunkcyjnej maszyny, która by człowieka karmiła, poiła i myła bez potrzeby odrywania się od tworzenia fabuły. Efekty są niekiedy takie, jak widać na zdjęciach - patrz: fotografia lodówki (widać, że niezależnie od tego, gdzie mieszkam, jest to lodówka prawdziwego Polaka!).

https://picasaweb.google.com/110335197213502660564/PracaNadNajnowszaKsiazka?authuser=0&feat=directlink
klik!

Komentarze

 1. Nieładnie. Wszystko zjedzone, a cebulka została.

  OdpowiedzUsuń
 2. w zasadzie to jeszcze jajko potrzebne i posiłek byłby możliwy :))

  powodzenia z książką... :)
  kibicuję z Kaszub

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie jajko jest takim produktem, który można dodać do wszystkiego i będzie posiłek...

   ...Cebula też :)

   Usuń
 3. Grube książki są super, więc cieszę się, że Pani nowa pozycja nie będzie krótka. :)

  Piękny widok – i mówię o widoku z okna, nie o lodówce. Chociaż, kto wie, może głodówka okażę się pomocna w tworzeniu? :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, mnie na pewno nie pomaga! Mijają ledwie sekundy głodu, a mnie się wydaje, że zaraz padnę trupem jeśli czegoś nie zjem. Obserwuję wtedy u siebie wszelkie objawy od hipoglikemii po stan przedzawałowy ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty