Rozmowy o kawie - jak rzucić pracę i otworzyć kawiarnię

W ostatni czwartek pojechałam do kawiarni "Ciuciubabka" żeby nagrać w niej rozmowę z Agnieszką - właścicielką, baristką i duszą tego miejsca w jednym. Chodziło mi głównie o zebranie materiału dźwiękowego, ale przy okazji zrobiłam też kilka ujęć. Ten zwiastunek daje przedsmak tematu rozmowy oraz oddaje nieco klimat miejsca.

Agnieszka zrezygnowała ze swojej wcześniejszej pracy i już od kilku lat prowadzi miejsce, w którym spotykają się nie tylko "zwykli" miłośnicy kawy, ale też rodzice, którzy chcą trochę odsapnąć od domowych pieleszy i pobyć "wśród ludzi". Na dzieci czeka tu przyjazna przestrzeń przeznaczona do zabawy, a na dorosłych - wygodne fotele. :)

Więcej na temat kawiarni i życiowej decyzji Agnieszki wrzucę po złożeniu całego materiału dźwiękowego.

Ps. Oczywiście moja córka pojechała ze mną i bardzo mi pomagała. :) Miejsce niezwykle jej się podobało, mimo że pewien osobnik płci męskiej w podobnym do niej wieku okazał się być bardzo niekoleżeński i zachował się bardzo nie po dżentelmeńsku.


Komentarze

 1. :)
  a nic o kawie nie było, pyszna pewnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było, ale bardziej o jej przygotowywaniu niż o smaku. :) Później Agnieszka mówiła jeszcze więcej na ten temat, ale to muszę najpierw wszystko obrobić i przygotować. :)

   Usuń
 2. Super, pieknie, extra, ciekawie, inteligntnie..

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł, muszę powiedzieć, że nawet w małych miastach ruszają podobne inicjatywy i dobrze. Pomysł świetny podwójnie, bo rozmowa i nagranie tez bardzo ciekawe :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty